M E N U

Strona główna

Aktualności

Historia

Pedagog szkolny

Dokumenty

Nauka

Sport

Egzaminy

Absolwenci

Najlepsi uczniowie

Osiągnięcia i nagrody

Zajęcia pozalekcyjne

Koło Przyrodników

Indywidualny tok nauczania

Zespół wokalny "ZNICZKA"

Biblioteka szkolna


Podziękowania



I N F O

Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 800x600 lub 1024x768, w przynajmniej 16 - bitowym kolorze, przeglądarką Microsoft Internet Explorer 5.0 lub nowszą.

AKTUALNE WYDARZENIA


KRONIKA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

Rok Szkolny 2016/2017


Przewodnicząca – Joanna Romaniuk
z-ca przew. – Joanna Chomczuk
sekretarz – Natalia Sakowicz

opiekun klubu – Irena Ignatowicz

W Rokitniku z okazji Dnia Kobiet


Wolontariusze wraz z opiekunem Ireną Ignatowicz ponownie mieli okazję odwiedzić Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik”. Spotkanie odbyło się 7 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wręczyli kwiaty dla pań. Wręczenie kwiatów nie było jedynym celem wyjazdu. Każdy wolontariusz mógł spędzić czas i porozmawiać z mieszkańcami, którzy często bywają sami ze swoimi myślami. My swoją obecnością wnosimy w ich życie odrobinę radości. Wizyty sprawiają ogromną przyjemność. Spotkanie utwierdziło każdego w przekonaniu jak ważna jest rozmowa. Szkolny Klub Wolontariusza współpracuje z DPS już kilka lat. Jest to korzystna współpraca zwłaszcza dla uczniów, ponieważ uczy tego, co w życiu jest bardzo ważne – wrażliwości, cierpliwości i umiejętności bezinteresownego dzielenia się swoim czasem.

Natalia Sakowicz





Prezenty mieszkańcom DPS „Rokitnik”


Dnia 24 lutego grupa wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z opiekunem Ireną Ignatowicz odwiedziła DPS „Rokitnik” w Białowieży. Zawieźliśmy podopiecznym DPS wcześniej przygotowane prezenty. Ogłosiliśmy w szkole zbiórkę różnych rzeczy, które można było ofiarować innym, oraz aby dokupić pozostałe podarunki zorganizowaliśmy kiermasz. Najważniejsza okazała się selekcja i dopasowanie odpowiedniego prezentu każdej osobie. Chodziliśmy do pokoi mieszkańców, aby ich obdarować, zamienić kilka ciepłych słów. Mieszkańcy Rokitnika jak zwykle byli chętni do rozmowy. Spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, iż kolejne odwiedziny odbędą się w niedługim czasie.

Natalia Sakowicz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Spotkanie z prezesem Fundacji dr Pawłem Grabowskim


Szkolny Klub Wolontariusza zdecydował, iż dochód z kiermaszu ciast przekaże na konto Hospicjum w Nowej Woli. W związku z tym w dniu 22 lutego do biblioteki szkolnej na spotkanie z uczniami I klas gimnazjum zaprosiliśmy Prezesa Fundacji Podlaskiego Hospicjum Onkologicznego w Nowej Woli dr Pawła Grabowskiego.

Fundacja PHO prowadzi społeczne Hospicjum Domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia. Ich cel to profesjonalna pomoc osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, na terenie pięciu gmin: Michałowo, Gródek, Narew, Narewka i Zabłudów. W domu pacjenta odwiedzają lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog. Hospicjum prowadzi też wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego (łóżka, wózki, kule, inhalatory i inne) dla podopiecznych Hospicjum.

Założycielem Fundacji jest lekarz Paweł Grabowski, specjalista medycyny paliatywnej, absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie i Studiów Podyplomowych Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej SGH w Warszawie, uczestnik Programu "Razem dla Regionu" adresowanego dla organizacji działających na terenie Podlasia zorganizowanego przez Collegium Civitas w Warszawie.

Tematy poruszane podczas spotkania dotyczyły hospicjum i działań dr Pawła Grabowskiego. Młodzież bardzo zainteresowała się tymi problemami i zadawała dużo pytań. Zgłaszali swój udział w niektórych przedsięwzięciach np. w rajdzie rowerowym, zbiórkach, oraz wyrazili chęć kontynuacji współpracy.

Walentynkowy kiermasz ciast


Szkolny Klub Wolontariusza 14 lutego zorganizował w szkole kiermasz ciast. Wolontariusze przygotowali ciasteczka serduszkowe, ciasta z elementami walentynkowymi. Była to akcja trafiona, społeczność szkolna aktywnie uczestniczyła w akcji, dokonując zakupów. Cel kiermaszu został ustalony na dofinansowania zakupu prezentów mieszkańcom DPS „Rokitnik” w Białowieży.

Świąteczny kiermasz ciast


Szkolny Klub Wolontariusza już drugi raz w tym roku szkolnym zorganizował kiermasz ciast i kanapek. Własnoręcznie upieczone ciasta rozkupiła społeczność szkolna. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby Domowego Hospicjum w Nowej Woli.

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych


Tradycją szkoły stały się uroczystości obchodzone na początku grudnia każdego roku, Dzień Wolontariusza i Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym roku naszymi gośćmi byli uczestnicy i opiekunowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy. Terapeuci z tych ośrodków przeprowadzili warsztaty integracyjne młodzieży szkolnej: „Pędzlem i nitką malowane”, „Kartki świąteczne”, „Szkatułki – recykling”.

Na auli odbywały się występy artystyczne, prezentacje multimedialne, dyskusje zaproszonych gości z uczniami I,II klas gimnazjum i I, II klas liceum. Na stoiskach mogliśmy podziwiać wyroby osób niepełnosprawnych, oraz dokonać zakupów. Wszystkie te działania były okazją bliższego poznania, nawiązania przyjaźni, czy też dyskusji. Miłym akcentem był obiad, zasponsorowany przez Pana Romana Latkowskiego firma „Carino”.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem osiągnięć, talentów, otwartości osób niepełnosprawnych. Jeszcze raz dziękujemy za masę przeżyć, których tego dnia dostarczyliście naszej szkolnej społeczności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Niecodzienni goście w naszej bibliotece

Nasza biblioteka 30 października zaprosiła na spotkanie przedstawicieli schroniska dla bezdomnych zwierząt „Ciapek” w Hajnówce pana kierownika, oraz wolontariuszki Justynę i Elizę. W spotkaniu uczestniczyła klasa IB liceum.

Uczniowie dowiedzieli się iż obecnie na terenie schroniska znajduje się 69 kojców i ok. 200 psów. Schronisko wspiera wszelkie działania mające na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Dąży do poprawy warunków bytowych w schronisku dla zwierząt.

Realizuje program kastracji i sterylizacji na terenie naszego powiatu. Organizujemy adopcję oraz prowadzi nadzór nad domami tymczasowymi dla zwierząt, gdzie czasowo są umieszczane zwierzęta potrzebujące natychmiastowej pomocy. Gwiazdą spotkania była sunia Lupi adoptowana przez wolontariuszkę ze schroniska.

Podczas spotkania odbyło się przekazanie przez wolontariuszy darów w postaci smyczy, obroży, karmy, oraz nakrętek.

Pan Kierownik zaprasza młodzież, która ukończyła 16 lat do wolontariatu w schronisku „Ciapek”.




Kiermasz ciast

Tym razem pieniądze uzyskane z kiermaszu ciast w kwocie 466 zł zostały przeznaczone na schronisko „Ciapek”. Wolontariusze postarali się i upiekli 16 rodzajów ciast, oraz zrobili 30 kanapek z serem i wędliną. Wszystko to rozkupiła społeczność szkolna w ciągu 3 przerw. Można było też zamówić herbatę i kawę, oraz spożyć posiłek przy ustawionych na holu stolikach. Pomysł ze stolikami wszystkim się spodobał.




Wielka orkiestra świątecznej pomocy

Spotkanie informacyjne - wolontariat podczas Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy odbyło się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Oczywiście nas nie mogło zabraknąć.




Akcja „Pomóżmy Danielowi zobaczyć świat”

W ramach akcji wolontariusze rozprowadzają cegiełki. Wszystkich, kto chciałby nas wesprzeć zachęcamy do zakupu cegiełek.



Zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem”

W zbiórce żywności brało udział 12 wolontariuszy. W sklepie „Biedronka” zebrali oni 287 kg żywności. Każdy z wolontariuszy otrzymał podziękowanie w formie dyplomu.

Hajnówka w województwie podlaskim 10 września 2016 zmieniła się w polska stolicę Nordic Walking. Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski staneło z kijkami ponad 850 osób. Do Hajnówki przyjechało blisko tysiąc miłośników tego sportu. Jako wolontariusze byliśmy przy pakowaniu pakietów startowych dla uczestników. W dzień zawodów staliśmy na trasie i podawaliśmy sportowcom wodę, oraz pomagaliśmy w punkcie regeneracyjnym.







Więcej: >>>


Archiwum 2006/2012


Napisz do nas




Ponowny wybór języka