<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

-->     Rok szkolny 2011/2012

Turniej Finałowy Licealiady sezonu 2011/2012

W dniu 13 marca nasza drużyna siatkarzy udała się na turniej finałowy w rozgrywkach licealiady chłopców. Do turnieju przystępowaliśmy z czteropunktową startą do prowadzącego w tabeli „Rolnika” oraz z jednopunktową przewagą nad Augustowem i dwupunktową nad II LO z Białegostoku. Na walkę o medale pojechaliśmy w następującym składzie:

•Tomasz Żornaczuk 1D

Pierwszy mecz grały ze sobą zespoły, które po 6 runach licealiady zajmowały 1 i 4 miejsca, a więc „rolnik” i II LO z Białegostoku. Mecz zakończył się bez większych niespodzianek, pewnym zwycięstwem „rolnika” (wynikiem 2:0), który tym samym zapewnił sobie tryumf w lidze. W drugim meczu tego dnia nasza drużyna mierzyła się z Augustowem. Zapowiadał się ciężkim mecz, i taki był. Pierwszy set przegraliśmy niestety wysoko, bo do 13. Na szczęście w drugiej odsłonie meczu podnieśliśmy się z kolan i wygraliśmy 26:24 po ciężkiej walce. Trzeci set zapowiadał się naprawdę ciężko jednak wytrzymaliśmy presję i wygraliśmy do 22, wygrywając zarazem cały mecz.
W meczu o trzecie miejsce Augustów dosłownie zmiótł z parkietu II LO i zapewnił sobie miejsce na podium rozgrywek. O naszym meczu z gospodarzami można tylko powiedzieć tyle, że się odbył. Nie podnieśliśmy rękawicy rzuconej nam przez zawodników „rolnika”, popełnialiśmy dużo błędów i nie grzeszyliśmy skutecznością. Przegraliśmy zdecydowanie 2:0 i ostatecznie zajęliśmy w turnieju finałowym drugie miejsce, a w licealiadzie 3 miejsce. Na uwagę zasługuję dzisiejsza gra, Grześka, który otrzymał statuetkę najlepszego gracza drużyny i Kuby, który jako jedyny był pewnym punktem w ataku. Były to jednocześnie pożegnalne zawody Pawła, Mateusza i Mariusza, których w następnym sezonie będzie ciężko zastąpić. Dziękujemy