<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

-->     Rok szkolny 2006/2007

Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców - rok szkolny 2006/2007

W miniony poniedziałek (19 marca) w Białymstoku został rozegrany Finał Gimnazjady w siatkówce chłopców. Turniej odbył się na hali PG nr 15 w Białymstoku. Pozostali uczestnicy to: PG nr 18 w Białymstoku, PG nr 3 w Augustowie oraz PG z DNJB w Hajnówce.
Założenie (podium), jak się potem okazało, zostało spełnione w 100%. Oto wyniki wszystkich spotkań, przedstawione w tabeli:

IV. PG nr 3 w Augustowie 3pkt

Nasza drużyna w całych rozgrywkach zaprezentowała się dosyć dobrze. Przegrała jedno spotkanie, niestety to najważniejsze. Zdobywając drugie miejsce została najlepszą ekipą w historii naszej szkoły, reprezentującą gimnazjum.
Turniej finałowy stał na wysokim poziomie. Mecz „o złoto” dostarczył wielu emocji. Po trzech latach wyczerpujących treningów, jest medal. – Dzisiaj z Białostoczanami, raczej nie dało się wygrać. Potwierdza się to, że na wyjazdach prezentujemy niższy poziom aniżeli u siebie. Będziemy walczyć, za rok liceum, postaramy się ugrać jak najwięcej - podsumował po zawodach nasz rozgrywający (Marcin Nowicki).
Po wręczeniu pucharów i medali przyszedł czas na indywidualne wyróżnienia. Mateusz Bartosiak został trzecim zawodnikiem całego turnieju, a Paweł Weremiuk, znakomicie spisując się w roli libero, otrzymał wyróżnienie, za najlepszego zawodnika w naszej drużynie.
Srebro to zasługa całej drużyny, a przede wszystkim trenera. Roman Daniluk stworzył drugą ekipę w Województwie Podlaskim, to ogromny sukces. – Jestem zadowolony z wyniku, może gra nie była olśniewająca, ale cieszę się z medalu - mówił szkoleniowiec.
Każdy z siatkarzy w każdym z 15 meczy dał z siebie wszystko. Każdy z siatkarzy zasługuje na wyróżnienie…

Publiczne Gimnazjum w Hajnówce (Srebrna drużyna):
Marcin Nowicki kpt., Mateusz Bartosiak, Paweł Weremiuk, Radosław Dmitruk, Jacek Andrejuk, Krzysztof Niewiński, Arkadiusz Plewa, Paweł Gacuta, Rafał Smyk, Adam Łuksza, Marcin Miszczuk, Marcin Niczyporuk.
Trener: Roman Daniluk

Opracował: M. Nowick

chwila przed wręczeniem pucharów

medale wręcza Pani Dyrektor Gimnazjum Nr 15

najlepsi zawodnicy GIMNAZJADY 2007

nasza srebrna GIMNAZJADA

PG 15 mistrzowie województwa ze swoim trenerem Eugeniuszem Iwaniukiem - absolwentem naszgo liceum