<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

-->     Rok szkolny 1998/99

SIATKÓWKA

Licealiada chłopców: - VI miejsce w Mistrzostwach Województwa.
Rozgrywana była systemem lig i rozgrywek eliminacyjnych o wejście do ligi. W ligach startowało 12 zespołów (szkół) – dwie ligi po 6 zespołów, rozgrywki prowadzone były w dwóch rundach: zasadniczej i rewanżowej systemem każdy z każdym – turniejowo. W rozgrywkach eliminacyjnych o wejście do drugiej ligi prowadzonych systemem pucharowym – turniejowo startowało 11 zespołów szkolnych.
Siatkarze uczestniczyli w pierwszej lidze szkolnej, w której uzyskali następujące wyniki:

- Turniej o Puchar Dyrektora II LO z BJN, wygrane z TL B-ża i ZSZ H-ka
- Turniej Miast, wygrane z TS Narewka, OLDBOYE Hajnówka OLDBOYE Bielsk Podlaski. i zajęli II miejsce w turnieju o „Puchar Trzeźwości” w Białowieży. Do najlepszych siatkarzy w drużynie należą Mirosław Kuptel i Mariusz Milewski.

Szkołę reprezentowali: Robert Warpechowski, Marcin Charkiewicz, Marcin Moroz, Andrzej Iwaniuk, Jarosław Gawryluk, Andrzej Dmitruk, Piotr Moroz, Tomasz Gromotowicz, Mirosław Kuptel – kapitan i Mariusz Milewski.
Trener: Roman Daniluk

Gimnazjada chłopców została sklasyfikowana na miejscu 9 - 12 w województwie. Są to rozgrywki dla uczniów z klas pierwszych i drugich szkół ponadpodstawowych. Mistrzostwa województwa są rozgrywane systemem turniejowo-pucharowym (do następnego turnieju awansują dwie najlepsze drużyny występujące w danym etapie - turnieju).
Siatkarze dotarli do II etapu mistrzostw – Ćwierćfinału Wojewódzkiego.
Etap I - eliminacje
– drugie miejsce: przegrane z ZSZ Hajnówka 1:2 i wygrana z I LO Hajnówka 2:1,
Etap II - Ćwierćfinał wojewódzki
– trzecie miejsce: dwie przegrane z ZSE Bielsk Podlaski i ZSB-G Białystok po 1:2

Jałoza Dariusz, Szaduja Andrzej, Moroz Marek, Wasiluk Jerzy, Moroz Marcin, Awksientjuk Adam, Olesiuk Dawid, Ackiewicz Tomasz, Oksentowicz Marcin, Owsieniuk Krzysztof

Licealiada dziewcząt
Siatkarki uczestniczyły w eliminacjach mistrzostw województwa przegrywając z ZSR Bielsk Podlaski.

Ilona Karpiuk, Sylwia Flisińska, Anita Bilkiewicz, Barbara Rybak, Aneta Jakoniuk, Emilia Daniłowicz, Katarzyna Sapieżyńska, Anita Krasnopolska, Anna Krasnopolska, Małgorzata Głąb, Barbara Biryłko.

MKS HAJNÓWKA
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa juniorów

Najlepsi siatkarze naszego liceum (Mirek Kuptel, Dariusz Jałoza, Marcin Moroz, Mariusz Milewski, Andrzej Szaduja) reprezentowali Hajnówkę w klubowych mistrzostwach województwa. Trenerem drużyny jest Roman Daniluk. Obok naszych licealistów w MKS grali: Piotr Antoniuk, Dawid Gręziak, Marek Szpilko. Pomimo wywalczonego awansu do rozgrywek ogólnopolskich, drużyna w nich nie wystąpiła z powodu braku funduszy. Liga międzyklasowe - 5 edycja W rozgrywkach zorganizowanych przez pana Daniluka uczestniczyło 12 drużyn klasowych oraz reprezentacja nauczycieli. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach przez okres kilku miesięcy. Wygrywając wszystkie mecze pierwsze miejsce zajęła klasa IV„A”

w składzie: Mariusz Milewski, Jarosław Gawryluk, Mirosław Kuptel, Andrzej Dmitruk i Tomasz Gromotowicz. Kolejne miejsca uzyskały:

„Puchar Słodyczy”

- rozgrywki międzyklasowe w siatkówce w marcu i kwietniu zorganizował Roman Daniluk. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z 11 klas. Po raz drugi w tym roku najlepszą okazała się drużyna z klasy IVA przed IIIB.

KOSZYKÓWKA
Licealiada dziewcząt została sklasyfikowana na miejscu 9-12 w województwie Koszykarki wygrały w eliminacjach z I LO Hajnówka 63:26 i X LO Białystok 63:55, i zakwalifikowały się do następnego etapu. Grając w ćwierćfinale przegrały z białostockimi szkołami ZSMW i V LO.
Ponadto zwyciężyły w turniejach:
- Turniej o Puchar Dyrektora II LO z BJN
- Liga Miejska o Puchar Burmistrza

Hanka Gierasimiuk 2b, Anna Jakimiuk 2b, Ilona Karpiuk 2b, Justyna Sidoruk 1c, Kaśka Kaczanowska 1d, Anna Szwed 2b, Diana Charkiewicz 2c.
Trener: Irena Grygoruk
Licealiada chłopców została sklasyfikowana na miejscu 25-28 w województwie Chłopcy uczestniczyli w rozgrywkach barażowych o wejście do II ligi szkolnej. W pierwszym turnieju eliminacyjnym pokonali drużyny z I LO Hajnówka 52:41 i ZS Michałowo 69:21.W drugim turnieju ulegli 44:60 ZSZ ZE Białystok i ZSZ 1 Bielsk Podlaski.

Skład drużyny: Mirosław Kuptel, Andrzej Iwaniuk, Piotr Moroz, Wojtek Siegień, Tomasz Nowik, Paweł Jakimiuk, Patryk Gagan, Paweł Olesiuk, Tomasz Stepaniuk, Dawid Olesiuk, Rafał Anchimiuk.

„Puchar słodyczy” w koszykówce
W rozgrywkach zorganizowanych przez panią Irenę Grygoruk brało udział 13 klasowych drużyn. Mecze były rozgrywane systemem pucharowym. W finale spotkały się klasy IVA i IIA. Lepszą okazała się klasa IVA

(Mariusz Milewski, Tomek Kierdelewicz, Mirosław Kuptel, Andrzej Dmitruk, Mariusz Gierasimiuk i Paweł Bołtryk), która zwyciężyła 81 – 71 i zdobyła puchar słodyczy.

Zawody lekkoatletyczne z okazji Dnia Sportu i Dnia Dziecka. <1.VI.99r.>
Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z MKS „Puszcza” w Hajnówce zorganizował zawody lekkoatletyczne dla młodzieży z hajnowskich szkół. Zawody zorganizowano z okazji Dnia Sportu i Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyła również grupa chłopców z Technikum Leśnego z Białowieży.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez MKS „Puszcza” oraz dyplomy przygotowane przez OSiR Hajnówka.
Medalowe miejsca naszych dziewcząt:
- bieg na 100 m: II m. Anka Szwed (II B) - 13,29 sek.
- bieg na 800 m: I m. Ewa Waszczuk (II E) - 2.34,74
III m. Katarzyna Kuczko (I E) - 2.45,71
- skok w dal: I m. Anka Szwed (II B) - 4,85 m
III m. Dorota Ostapkiewicz (I B) - 4,25m.
Kula 4kg: I m. Anka Krasnopolska (II E) - 8,50m
II m. Sylwia Filisińska (III B) - 7.73m
- bieg 4x100 m: I m. - 55.04sek. (Kaśka sapieżyńska, Anka Szwed, Ewa Waszczuk, Dorota Ostapkiewicz)

Dzień Sportu Szkolnego 29.V 99.r.

W tym dniu odbyły się międzyklasowe wyścigi. Wzięło w nich udział 10 klas. Do finału zakwalifikowały się klasy: I e, II b, III b. Reprezentacja klasy I e w składzie: Kasia Kuczko, Aśka Romaniuk, Bożena Zińczuk, Basia Kazimiruk, Andrzej Kotuszewski, Tomasz Oksentowicz, Paweł Marczuk zajęła pierwsze miejsce przed klasą IIb i IIIb.

Ponadto odbyły się mecze: w koszykówce pomiędzy klasą IIA i resztą LO zwycięstwo odniosła klasa IIA 43 – 38, w siatkówce reprezentacja klas drugich pokonała reprezentacje klas pierwszych 2:0. Największe zainteresowanie wzbudził mecz reprezentacji liceum z reprezentacją nauczycieli, w którym zwycięstwo odnieśli uczniowie.

Opracował: Roman Daniluk