<<<       P  o  w  r  ó  t       <<<

-->

Łukasz Karpiuk Mistrzem Makroregionu Lubelsko-Podlaskiego

W dniu 15-09-2013 r w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. W biegu na dystansie 1000 metrów, wystąpił faworyt tego biegu, uczeń Gimnazjum z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce, zawodnik Klubu Sportowego Puszcza Parkiet Hajnówka, Łukasz Karpiuk.
Przez większą część dystansu biegł on bardzo rozważnie, na 2 - 4 miejscu, aby na końcowym odcinku 250 metrów do mety, zaatakować swoich rywali i zdecydowanie zwyciężyć w czasie 2,47.11. Jest to już drugi sukces tego zawodnika na Mistrzostwach Makroregionu. W biegach przełajowych zdobył on srebrny medal a tym razem, na stadionie, sięgnął po złoto. Mamy nadzieję, że czas jaki uzyskał będzie przepustką na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 28 i 29 września w Radomiu.
Dobrym wynikiem zakończyła występ na tej imprezie sportowej, koleżanka szkolna i klubowa Łukasza, Natalia Tarasiuk. Na dystansie 1000 metrów poprawiła ona swój rekord życiowy, uzyskując czas 3,13, 84 i zajęła 5. miejsce.
Był to udany występ hajnowskich biegaczy a uzyskane efekty były możliwe dzięki wsparciu firmy PARKIET HAJNÓWKA, Urzędu Miasta w Hajnówce i Kancelarii Notarialnej Marka Wasiluk.